Rozpoczęcie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich

20230513 190039 01Maj, wyjątkowy miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję poprzez codzienny śpiew litanii loretańskiej to także pierwszy miesiąc nowego roku podczas, którego 13 dnia zgromadziliśmy się na pierwszym w tym roku nabożeństwie fatimskim. Ta długoletnia tradycja w naszej parafialnej wspólnocie podyktowana jest nie tylko jej maryjnym charakterem, ale także chęcią upamiętnienia wydarzeń z Portugalii, które miały miejsce 106 lat temu. Miejscowość Fatima stała się słynna na cały świat za sprawą objawień Matki Bożej, których świadkami byli: Łucja, Hiacynta i Franciszek. „Piękna Pani” spotykała się z dziećmi od maja do października. Prosiła o modlitwę, zwłaszcza różaniec, pokutę i umartwienia.

Maryja objawiła także nadciągającą wojnę, która miała być straszniejsza od poprzedniej i spowodować wielkie zniszczenie, wspomniała także o Rosji, prosząc by papież poświęcił ją Jej Niepokalanemu Sercu. Kulminacyjnym momentem objawień był październik, kiedy w obecności tysięcy wiernych odbył się tzw. Cud Słońca. Dziś Fatima to jedno z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych na święcie, gdzie corocznie pielgrzymują miliony wiernych. Dziękujemy za udział w majowej procesji, zwłaszcza tym, którzy nieśli figurę Matki Bożej, oraz zapraszamy na kolejne już czerwcowe nabożeństwo. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT