WIATOWE DNI MODZIEYMłodzież z całego świata spotyka się z Papieżem Franciszkiem. Tym razem to spotkanie ma miejsce w odległej Panamie. Nasi przedstawiciele są na miejscu, a my, w łączności z Ojcem Świętym i młodzieżą świata chcemy świętować wspólnotę wokół Jezusa. Zapraszamy na spotkanie w dzień zakończenia Światowych Dni Młodzieży. Odbędzie się 26 stycznia, w sobotę, o godz. 18.00 w dolnym kościele. Dziękujemy Julii M. za przygotowanie plakatu i młodzieży za pełnienie roli gospodarzy dla młodych z całego dekanatu.

Przygody młodzieży z naszej diecezji można śledzić na stronie radia RDN Małopolska. Link, a także na stronie Synaj TV. Link

20190112 112645XXI Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Szymbarku mogło się odbyć bez udziału grupy misyjnej działającej przy naszej parafii. Na szczęście nie musiało :-) Animatorki, dzieci oraz dzielni opiekunowie zamiast smacznie sobie spać, wybrali się do Szymbarku, aby tam jako diecezjalna wspólnota kolędników misyjnych podziękować Panu Bogu za tegoroczne kolędowanie.
Kolędnicy i pozostali uczestnicy mieli możliwość spotkania się z p. Izabelą Cywą, byłą dyrektorką szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, który jest dziełem kolędników misyjnych. Słuchali też świadectwa ks. Łukasza Niemca z Kazachstanu, który przedstawił sytuację dzieci w kraju jego posługi, jako całkowicie różną od tej, której doświadczają dzieci polskie. Nie brakło czasu na wspólną zabawę i wspólne chwalenie Pana Boga. Ułatwiły to dzieciom panie Gabriela Pyzia i Martyna Snopkowska. Ukoronowaniem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Więcej o tym, co działo się w Szymbarku można przeczytać tutaj.
 
Panu Marcinowi Pawłowskiemu dziękujemy serdecznie za zapewnienie nam profesjonalnego transportu!
 
Zapraszamy do galerii.

 kolednicymisyjnifilm2018Z całego serca dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za życzliwe przyjęcie w Waszych domach nas - kolędników misyjnych. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, którą zachcieliście wspomóc dzieła misyjne podejmowane przez misjonarzy pochodzących z diecezji tarnowskiej. Prosimy jednocześnie o modlitwę w ich intencji.

Poniżej zamieszczamy nasze podziękowania w bardziej obrazowej formie. Filmik jest dziełem animatorek działającej w naszej parafii Grupy Misyjnej.

Kliknij - film.

Sobota, 19 stycznia
1. ul. Zdrojowa - dokończenie - od godz. 9.00
 
Niedziela, 20 stycznia
1. ul. Jagiellońska, numery parzyste z dwóch stron - od godz. 14.00

lampion roraty 599x321 Serdecznie zapraszamy na msze święte roratnie. Codziennie w powszednie dni przez cały adwent. Poznajemy Osobę Ducha Świętego i odkrywamy Jego działanie wśród nas. Prowadzeni przez Maryję, w ten czas szczególnego oczekiwania na przyjście Jezusa staramy się odnowić naszą więź z Bogiem przez modlitwę i dobre czyny. Roraty - o świcie - godz. 6.30.

Misje Parafialne 2018 W niedzielę, 28 października, przed naszą świątynią stanął nowy krzyż misyjny. Uroczysta Msza święta na zakończenie parafialnych misji świętych zgromadziła wielu parafian. Niemal każdy przyniósł ze sobą krzyż, aby wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Odkupiciela. Składamy podziękowanie ojcom redemptorystom Józefowi i Ireneuszowi za czas spędzony z nami. Wspólna modlitwa i słowo skierowane do wiernych przyniosą, ufamy, dobre owoce.

Tutaj kilka zdjęć

 

20181013 111530 045 01 1

Dzieci wraz z animatorkami ze wspólnoty Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci podczas sobotniego spotkania przygotowywały się do obchodów Tygodnia Misyjnego. W naszej parafii Tydzień Misyjny czasowo pokryje się z rekolekcjami Misji świętych - to dobry zbieg okoliczności, bo przypomina nam o tym, że wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami i nawrócenie powinno być widoczne w naszym głoszeniu Ewangelii! Hasło tegorocznego Tygodnia Misyjnego "Pełni Ducha i posłani" wskazuje na to, że otrzymane dary Ducha świętego to także posłanie do tego, by iść i głosić światu Dobrą Nowinę. Właśnie to przesłanie dzieci postanowiły przedstawić w formie plakatu.
Owoc pracy grupy PDMD (Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci) będzie można oglądać w naszej świątyni przez cały tydzień!   /zdjęcia/

 

20181007 125815

Od wielu lat piękna jesienna pogoda jest tłem uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej różańcowej w naszej parafii. Również w tym roku 7 października zgromadził wielu parafian i gości. Uroczystości przewodniczył ks. Proboszcz parafii Sromowce Niżne, Marek Kądzielawa, kanonik kapituły limanowskiej. Słowo o modlitwie rożańcowej zachęca do sięgania po tę formę pobożności nie tylko w październiku, ale codziennie, każdego dnia naszego życia. Tutaj kilka fotografii. 

20181013 181112 Od maja do października każdego roku parafianie z Krościenka i goście spotykają się na nabożeństwie fatimskim. Procesja uliczkami naszej parafii gromadzi wiele osób. Towarzyszy nam niezawodna orkiestra dęta. Pobożna modlitwa, skupienie, a także przyozdobione mieszkania i domy mówią o zażyłości naszych parafian z Matką Bożą w tajemnicy Jej fatimskich objawień. Tutaj kilka zdjęć. 

 

NIEDZIELA - 21.10

   Bóg jest Miłością

   8.00 - Uroczystość rozpoczęcia Misji Świętych

   - Msza św.

   - Powitanie misjonarzy, przekazanie stuły

   - Intronizacja Paschału i Pisma Św.

   6.30, 9.30, 11.00, 17.30 - Msze św. z kazaniem misyjnym

   15.00 - Koronka do Bożego miłosierdzia i Konferencja Stanowa dla Małżonków i Rodziców

   17.00 - R ó ż a n i e c

PONIEDZIAŁEK - 22.10 Grzech człowieka i zbawienie w Jezusie Chrystusie

   9.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

   16.00- Misyjne spotkanie dla dzieci

   17.00 - R ó ż a n i e c

   17.30 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

   19.00 - Spotkanie stanowe młodzieży z Jezusem Chrystusem

WTOREK - 23.10 Wiara i nawrócenie, Misyjna Uroczystość Pojednania

   9.00 - Misyjna uroczystość pojednania / bez Mszy św./

   16.00- Msza św. i nauka dla dzieci

   17.00 - R ó ż a n i e c

   17.30- Misyjna uroczystość pojednania / bez Mszy św./

   19.00- Msza św. dla młodzieży z kazaniem

ŚRODA - 24.10 Powołani do życia wiecznego

   9.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

   16.00- Msza św. z kazaniem dla dzieci

   17.00 - R ó ż a n i e c

   17.30 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

   18.40- Misyjna szkoła modlitwy cz. I,

   Apel Jasnogórski

   MISYJNY SAKRAMENT POKUTY ŚRODA 8.30 - 12.00 : 14.00 - 17.00

CZWARTEK - 25.10 Jezus Chrystus jest moim Panem

   9.00 - Misyjna uroczystość opowiedzenia się za Chrystusem dla rodzin z Mszą św.

   17.00 - R ó ż a n i e c

   17.30- Misyjna uroczystość opowiedzenia się za Chrystusem dla rodzin z Mszą św.

   18.40- Misyjna szkoła modlitwy cz. II.

   Apel Jasnogórski

PIĄTEK - 26.10 „Trwajcie we mnie a Ja w was”/J15,4/

   9.00 - Misyjna uroczystość chrześcijańskiej rodziny z odnowieniem ślubów małżeńskich

   11.00 - Msza św. dla chorych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia i modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie

   17.00 - R ó ż a n i e c

   17.30 - Misyjna uroczystość chrześcijańskiej rodziny z odnowieniem ślubów małżeńskich

   Misyjny Apel w Rodzinach - godz. 21.

SOBOTA - 27.10 Oto Matka Twoja... / J19,26 /

   9.00 - Msza św. z kazaniem dla wszystkich z zaofiarowaniem parafii Matce Bożej

   11.00 - Misyjna uroczystość dla dzieci: przedszkolaków; niemowlaków i dla matek w stanie błogosławionym. / bez Mszy św./

   17.00 - R ó ż a n i e c

   17.30 - Msza św. z kazaniem dla wszystkich z zaofiarowaniem parafii Matce Bożej

   18.30 - Misyjny Apel Jasnogórski z rozważaniem.

NIEDZIELA - 28.10 „Wy zaś macie świadczyć o tym wszystkim”

   Msze św. z kazaniem misyjnym 6,30, 8.00, 9.30,11.00, 17.00

   14.30 - R ó ż a n i e c

   15.00 - W GODZINIE MIŁOSIERDZIA:

   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH

   Msza święta dziękczynna za wiarę z kazaniem misyjnym, poświęcenie Krzyża Misyjnego,

   błogosławieństwo papieskie, dar odpustu zupełnego

 

   Herb Misjonarzy Redemptorystów

   Misjonarze :

 1. Józef Szczecina
 2. Ireneusz Homoncik

20180923 120520W niedzielę 23 września do grona ministrantów zostało przyłączonych 5 aspirantów, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do pełnienia posługi ministranta. Od tej pory już w pełni podejmą zadania i obowiązki, które stoją przed nimi jako tymi, którzy służą (znaczenie słowa ministrant wywodzi się od łacińskiego ministrare, czyli służyć, posługiwać). Rodzicom nowo przyjętych ministrantów gratulujemy wspaniałych synów. Bądźcie z nich dumni! Chłopcom natomiast życzymy wytrwałości w podjętych zadaniach i ciągłego dojrzewania w wierze. Posługa przy ołtarzu podczas Mszy Świętej jest najlepszym czasem i miejscem do pogłębiania swojej wiary i budowania relacji z Panem Jezusem.
 
Już niebawem w naszej parafii rozpoczniemy kolejny kurs ministrancki. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do elitarnego grona Liturgicznej Służby Ołtarza w Krościenku. Zapisy na kurs u ks. Krzysztofa.
 
Króluj nam Chryste!
 
       

 

pl33

 Młodzież z naszej parafii wybiera się na diecezjalne spotkanie. W tym czasie szczególnie zastanawiamy się nad tematem powołania. To pewnego rodzaju droga życia. A skoro tak, przyda się mapa. Dlatego też nazwa spotkania to "Mapa Serca". Jedziemy słuchać, wspólnie się bawić, wspólnie modlić i wielbić Pana. Te spotkania od kilku lat gromadzą nie malejącą liczbę około czterech tysięcy (!) młodych osób. Zapraszamy.

porzadek mszy 2

Rzymskokatolicka Parafia
p.w. Wszystkich Świętych
w Krościenku nad Dunajcem

ul. Jana Sobieskiego 2 A
34-450  Krościenko n.D
tel.: 18 262-30-15,

Kancelaria Parafialna
czynna w dni powszednie
od 16:00 do 17:00
oraz po Mszy Św. wieczornej

decor-dol

Czytanie liturgiczne na:

 • Czytania na sobotę, 19 stycznia 2019

  Sobota - wspomnienie obwowiązkowe św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

  (Hbr 4, 12-16)

  Bracia: Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny,

  ...

Niezbędnik chrześcijanina

Na skróty

logo diec-tarnowsk

oaza

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

Zgromadzenie Sióstr BDNP

 


 

 gosc-niedzielny

Tarnowski Gość Niedzielny


rdn-malopolska

Rozgłośnia Diecezji Tarnowskiej


caritas logo d

Caritas Diecezji Tarnowskiej


wsd-tarnow

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie


 opoka

Serwis opoka.org.pl

 SYNOD 300x180