piknik rodzinny 18 maja 2019Osiemnastego maja, w piękny słoneczny dzień, przy Ochronce czyli naszym parafialnym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Tańce, Pan Wodzirej, zabawy, muzyka, kiełbaski i mnóstwo słońca. Dzieci wniebowzięte, ale i rodzicom nie brakło uśmiechów. Zapraszamy na FILMIK z wydarzenia.

wielkanoc2019Zmartwychwstał Pan. I żyje dziś. Bóg okazał swą moc.
Niech obecność Pana życia będzie dla Was wsparciem w codziennej drodze.

Radości i pokoju życzymy na Wielkanoc 2019.

niedzielapalmowa2019Pięknym słońcem, pięknymi palmami i wspólną modlitwą rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dziękujemy wszystkim, którzy przez swoją pracę i wykonanie tradycyjnych palm ubogacili całą wspólnotę. Gratulujemy nagród i zachęcamy do spotkania za rok. Można zobaczyć kilka zdjęć.

IMG 4966Nareszcie. Już nie aspiranci, ale pełnoprawni ministranci. Już nie tylko w komżach, ale również w kolorowych kapturkach i czerwonych sutanellach. W minioną niedzielę sześciu chłopców zostało przyjętych w ministranckie szeregi. Niech ten awans będzie dla nich impulsem do gorliwego pełnienia obowiązków związanych ze służbą przy ołtarzu.

Nowych ministrantów oraz ich rodziny obejmijmy naszą modlitwą!

wielkipost

W wielkim poście Msza święta popołudniowa w niedzielę jest bezpośrednio po gorzkich żalach, około godziny 16.15.

Przyjcie aspirantow 10 02 2019W ubiegłą niedzielę podczas Mszy Świętej odbyło się uroczyste przyjęcie do grona aspirantów sześciu chłopców z naszej parafii. Jak usłyszeliśmy w obrzędzie rozpoczęli oni „czas przygotowania i próby”. Jesteśmy o nich spokojni. W trakcie czterech miesięcy cotygodniowej nauki podczas zbiórek już wykazali się niemałą wytrwałością i determinacją. Teraz ubrani w komże, będą mogli z bliska uczestniczyć i przyglądać się sprawowaniu Mszy Świętej oraz zadaniom ministranta, jakie czekają ich w już niedalekiej przyszłości.

Rodzicom i całym rodzinom „sześciu odważnych” gratulujemy postawy synów. Możecie być z nich dumni.

Przy okazji – pozostałych rodziców, którzy posiadają pociechy w wieku od 2 klasy szkoły podstawowej wzwyż, zachęcamy, żeby to oni z kolei zachęcili je do służby przy Chrystusowym Ołtarzu, bądź dołączenia się do którejkolwiek z grup parafialnych. Kolejny kurs aspiranta rozpoczniemy od września.

jaselka2019

Porą świąteczną i zimową zebrało się wielu dobrych ludzi, aby razem wspominać bożonarodzeniowe wydarzenia. Przybrało to tradycyjnie formę jasełek. Z wielkim sukcesem zostały wystawione na scenie. Udział wzięło wiele osób. Dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie aktorom i wszystkim Dobrym Pomocnikom.
Szczególne słowa podziękowania dla Dzieci z Ochronki parafialnej i ich Rodziców oraz dla Sióstr Służebniczek.

Przedstawienie zostało zarejestrowane. Chętnych odsyłamy do filmu: Część I, Część II, Część III.

20190112 112645XXI Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Szymbarku mogło się odbyć bez udziału grupy misyjnej działającej przy naszej parafii. Na szczęście nie musiało :-) Animatorki, dzieci oraz dzielni opiekunowie zamiast smacznie sobie spać, wybrali się do Szymbarku, aby tam jako diecezjalna wspólnota kolędników misyjnych podziękować Panu Bogu za tegoroczne kolędowanie.
Kolędnicy i pozostali uczestnicy mieli możliwość spotkania się z p. Izabelą Cywą, byłą dyrektorką szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, który jest dziełem kolędników misyjnych. Słuchali też świadectwa ks. Łukasza Niemca z Kazachstanu, który przedstawił sytuację dzieci w kraju jego posługi, jako całkowicie różną od tej, której doświadczają dzieci polskie. Nie brakło czasu na wspólną zabawę i wspólne chwalenie Pana Boga. Ułatwiły to dzieciom panie Gabriela Pyzia i Martyna Snopkowska. Ukoronowaniem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Więcej o tym, co działo się w Szymbarku można przeczytać tutaj.

Panu Marcinowi Pawłowskiemu dziękujemy serdecznie za zapewnienie nam profesjonalnego transportu!

Zapraszamy do galerii.

WIATOWE DNI MODZIEYMłodzież z całego świata spotyka się z Papieżem Franciszkiem. Tym razem to spotkanie ma miejsce w odległej Panamie. Nasi przedstawiciele są na miejscu, a my, w łączności z Ojcem Świętym i młodzieżą świata chcemy świętować wspólnotę wokół Jezusa. Zapraszamy na spotkanie w dzień zakończenia Światowych Dni Młodzieży. Odbędzie się 26 stycznia, w sobotę, o godz. 18.00 w dolnym kościele. Dziękujemy Julii M. za przygotowanie plakatu i młodzieży za pełnienie roli gospodarzy dla młodych z całego dekanatu.

Przygody młodzieży z naszej diecezji można śledzić na stronie radia RDN Małopolska. Link, a także na stronie Synaj TV. Link

kolednicymisyjnifilm2018Z całego serca dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za życzliwe przyjęcie w Waszych domach nas - kolędników misyjnych. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, którą zachcieliście wspomóc dzieła misyjne podejmowane przez misjonarzy pochodzących z diecezji tarnowskiej. Prosimy jednocześnie o modlitwę w ich intencji.

Poniżej zamieszczamy nasze podziękowania w bardziej obrazowej formie. Filmik jest dziełem animatorek działającej w naszej parafii Grupy Misyjnej.

Kliknij - film.

Sobota, 19 stycznia
1. ul. Zdrojowa - dokończenie - od godz. 9.00

Niedziela, 20 stycznia