Tarnowska Caritas nagrodzona!

caritas logo dCaritas Archidiecezji Krakowskiej wraz z Caritas Diecezji Tarnowskiej zostały uhonorowane Srebrnym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego.

To jedna z najważniejszych polskich instytucji charytatywnych. Nagrodzono ją za aktywną działalność społeczną i dobroczynną, kształtowanie postaw i wartości chrześcijańskich, inicjowanie działań promujących wolontariat, budowanie pozytywnych wzorców i umacnianie więzi międzyludzkich oraz nieustającą troskę o najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu.

Medale odebrali: ks. Bogdan Kordula, Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej i ks. Ryszard Podstołowicz, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

„Nasza Caritas w swojej codziennej posłudze nie działa, nie funkcjonuje po to aby być nagradzaną, aby oczekiwać na laury. Ale każde takie dostrzeżenie setek pracowników, tysięcy wolontariuszy mobilizuje do dalszego działania i jest wielką radością” - powiedział Radiu RDN Małopolska ks. Ryszard Podstołowicz, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W sumie 12 Medali Honorowych trafiło do osób, organizacji i instytucji zasłużonych dla Małopolski. Uroczysta gala zakończyła obchody Święta Małopolski.

Złoty medal otrzymał Krzysztof Penderecki – kompozytor, dyrygent, pedagog, profesor krakowskiej Akademii Muzycznej.

Brązowy medal odebrał ks. Andrzej Augustyński - twórca Siemachy oraz m.in. Maria Kanior z Tarnowa. Laureatka brązowego medalu jest autorką licznych inicjatyw na rzecz seniorów.

Medal Honorowy to odznaczenie nadawane przez Sejmik Województwa Małopolskiego osobom, organizacjom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju m.in. społecznego, gospodarczego, kulturalnego Małopolski.

eb

źródło: www.diecezja.tarnow.pl

porzadek-Mszy-sw

• Wspomnienie św. Marty(1 J 4,7-16)Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z...