XIII Letni Festiwal Pieniny Kultura Sacrum

koncertWakacyjne koncerty organowe to od trzynastu lat jedno z głównych wydarzeń w naszej parafialnej wspólnocie. Wspaniali artyści, najsłynniejsze utwory muzyczne i te mniej znane, zyskujące nową odsłonę, a w końcu harmonia sztuki, kultury i sacrum, tak w skrócie można opisać ten wyjątkowy czas dla wielu melomanów, którzy licznie przybywają do naszych świątyń by oddawać się muzycznej uczcie. W tym roku przewidziane jest pięć spotkań, cztery w nowym kościele i jedno w kościele przy rynku. Tegoroczną edycje festiwalu zaszczycą m.in goście ze Słowacji i Włoch, a także Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie, oraz krościeńscy parafianie w osobie Pana Krzysztofa Kopra. Wśród utworów, które usłyszymy znajdą się znane i cenione na całym świecie utwory muzyczne: Bacha, Händla, Mozarta, czy Beethovena, a także naszych rodzimych twórców: Moniuszki i Nowowiejskiego. Muzycznym doznaniom będzie towarzyszyła wystawa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich pt. „Cisza”. Zapraszamy wszystkich parafian, gości odpoczywających w naszej miejscowości do licznego uczestnictwa w tegorocznych koncertach.

Szczegółowy program Festiwalu podany jest na plakacie:

>TUTAJ<

KANCELARIA

KONTAKT