10 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024

1. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Nowotarska Strażacka Kropla organizuje akcję krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w Remizie OSP Krościenko dzisiaj od godz. 9.00 do 13.00.
  3. Egzamin sprawdzający wiedzę religijną uczniów kl. 7 odbędzie się we czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy do naszego kościoła uczniów z rodzicami.
  4. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
  5. Nabożeństwa czerwcowe są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.00
  6. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  7. Najnowszą prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  8. Módlmy się za śp. Ks. Jana Urbańskiego (pogrzeb dzisiaj o 14.00.)  Dobry Jezu a nasz Panie….

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

1. Za + Annę Koterbę
  2. Za + Marię Niezgodę